Nečtěte bulváry! Jsou k Jen lži pomluvy!


Květen 2010

Galavečer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON!!!

31. května 2010 v 21:20 | Christina Jackson |  ♪ Michael Jackson ♪
Galavečer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON
Slavnostní galavečer TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON se bude se konat v Divadle Hybernia v centru Prahy (naproti Prašné bráně) dne 25.6.2010. Od 18:00 hod. ve foyer proběhne krátké uvedení výstavy uměleckých děl inspirovaných osobností M Jacksona, promluví někteří z vystavujících umělců. (Bude i dortová bitva přesně podle Michaela - tedy skoro...) Od 19:00 - 22:00 se koná vlastní představení v hlavním sále.

Zveme Vás na jedinečný program, v němž se o své vyznání či vzpomínku na krále popu podělí účinkující, mezi nimiž nebudou chybět skutečné špičky české kulturní scény:
- Karel Gott
- Jitka Zelenková
- Petr Kotvald
- Qaša a taneční skupina IF
- Richard Pachman
- sólisté konzervatoře Banská Bystrica

Jako skutečné hvězdy budou tančit děti z dětského domova Dolní Lánov a vozíčkáři z taneční skupiny Freedom 4 Leony Kubešové. Nebudou chybět představení imitátorů, taneční choreografie, promítání videoklipů, strhující show, speciální efekty, magická atmosféra... Dále zde zažijete mnoho překvapení (například módní prohlídku ve stylu THRILLERU...a zbytek se dovíte opravdu až přímo na místě).

Vstupenky budou brzy v předprodeji na všech obvyklých prodejních místech, dále v pokladně Divadla Hybernia a prostřednictvím organizátora:

Me: Já tam musím!!!!!!!!!!!!!!!

Diplomek za hlásnutí

29. května 2010 v 21:42 | Christina Jackson |  For You
Ahoj, nevím jestli stihnu pro každého zvlášť.Tady je jeden společný, je to vlastně pro všechny, kteří mi hlásli!


Michaelova smrt možná způsobí....

29. května 2010 v 21:02 | Christina Jackson |  ♪ Michael Jackson ♪
Michaelova smrt možná způsobí konec propofolu
K neuvěření se zdá výrok firmy 'Teva Pharmaceutical Industries Ltd. ', která oznámila, že přestane vyráběř sedativum zvané propofol. Po smrti Krále Popu se stal výrobek tak nepopulární, že o něj takřka není zájem. Firma je také terčem okolo 250 soudů, kvůli této droze. Propofol se používá především na operačním sále. Nová verze drogy zvaná Divipran je ovšem právě teď prodávána, takže se konce drog podobných propofolu asi hned tak nedočkáme.
Tahanice kolem Michaelova tribute pásku
Rodina Jacksonů chtěla nějakým způsobem vydělat peníze na vytvoření muzea v Gary, kde by byla trvalá exhibice rodiny. Proto se spojili s firmou Bravado aby vytvořili Tribute pásek, který má no sobě Michaelovi siluety vytvořené z krystalů a flitrů. Pásek měl být prodáván po stovkách kousků a ten první vyrobený byl podepsán Princem, Paris a Blanketem a měl být vydražen v aukci. Ovšem problém je, že tímto rodina zneužila dětí ve svůj prospěch, jak říká právník 'Michael Jackson Estate'. O používání Michaelova loga, písní, majetku a podobně, může rozhodovat pouze 'Michael Jackson Estate', tudíž Jacksonovi neměli právo na to, pásek distribuovat. Takže i přesto, že Katherine, Joe a děti zřejmě projevili v projektu zájem, Estate se bude snažit zřejmě zabránit v prodeji.
Zde videoreportáž z americké televizní stanice CNN s ukázkou pásku.


Promiňte, že jsem teď nepsala.....

29. května 2010 v 20:59 | Christina Jackson |  Příhody
.....jsem na chalupě a včera mi nešel internet.Teď přidám pár článků:-D a ještě k tomu škola, a konec roku, takže si opravuju známky...doufám, že se nebudete zlobit

We are the world and Alexandra Burke

27. května 2010 v 9:11 | Christina Jackson |  News

Stevie Wonder zazpíval 'We are the world'
Michaelův přítel a kolega Stevie Wonder spolu s Jamesem Ingramem, Natalií Cole a Ericou Campbellovou zazpívali část písně 'We are the world' na večeru, který byl pořádán na počest spoluautora písně- Lionela Richieho. V publiku můžete zahlédnout Berryho Gordyho, zakladatele Motown records.


Alexandra Burke tančí na Michaela
Na své show v londýnském klubu zařadila zpěvačka Alexandra Burke (vítězka anglického X-faktoru) do svého programu i medley písní Michaela Jacksona.


Diplomek od Domči

25. května 2010 v 19:29 | Christina Jackson |  For Me
Čauki, takže mocinky děkuju za diplomek, je boží!!!!!!!!Jinak, jak mate mit u me diplomky...., tak to ted fakt nestíhám, asi to udělám až o prázdninách, doufám, že sse nebudete zlobit!!!!


Halellujah

24. května 2010 v 20:36 | Christina Jackson |  Příhody
Čauki, proč zrovna název Halellujah?To vám právě řeknu.
  Určitě všichni tuhle písničku znáte, přespívala ji taky Alexandra Burke...Zpívali jsme ji zrovna ve škole(na Klimaťáku),.Jak jsme přijeli domů, tak jsem si ji pořád v duchu zpívala, až mě napadlo, že bych si ji mohla zkusit zahrát.Samozdřejmě vím, že se noty dají sehnat na internetu, ale to se mi nechtělo.Sedla jsem si ke klávesám, a zkoušela různé tóny, dokud se mi podařilo složit asi tak 5 taktů písně.Řekla jsem si, že když jsem to načla, že to musím dokončit.a tak jsem zkoušela různé akordy.Nejprve však je hlavní melodie.Tu už jsem domyslela.
     Asi po hodině jsem měla takový ´náčrt´ písně.Konečně to dostalo nějaký šmrnc.
     Další den jsem to dodělala to konečné podoby a písnička byla na světě!!!Byla jsem strašně ráda, že jsem si ji mohla zahrát!!!, Pokud taky hrajete, tak si někdy něco podobného zkuste, pak budete mít radost z výsledku:-D!

Týýýýý jooooo!!!

23. května 2010 v 20:51 | Christina Jackson |  Gallery
No, k tomu nemám slov, tuhle fotku jsem teda jeste nevidela:-D


Hlasujte pro Majkýho!!!

23. května 2010 v 20:48 | Christina Jackson |  ♪ Michael Jackson ♪
Hlasujte, aby byl Michael vyobrazen na známce
Časopis People vyhlásil anketu a ptá se, která z nedávno zesnulých hvězd by měla být další vyobrazenou na poštovních známkách v USA. Hlasujte zde. Na známkách jsou dosud vyobrazeny hvězdy jako Elvis, Marilyn Monroe, James Deana a Katharine Hepburn.
Napsal(a) Babylove dne 17 May 2010
Kalhoty Michaela Jacksona na prodej
Oranžové kalhoty Michaela Jacksona, které nosil ve filmu This is it, jsou na prodej v aukci. Součástí je i dopis Michaelova bodyguarda, který potvrzuje pravost kalhot. Stránky aukce najdete zde.Michael bude obklopen slunečnicemi
Napsal(a) Babylove dne 17 May 2010
1500 slunečnic (30 vází po 50 slunečnicích) dorazilo Michaelovi na hřbitov Forest Lawn od Jasona Levina (sunflowerguy.com) poté, co Lisa Marie veřejnila svoje nespokojení nad tím, že prostor kolem Michaela je chladný a nezaplněný. Slunečnice také přichází od jiných lidí z celého světa. Pracovníci mauzolea slíbili, že je vezmou dovnitř.Nějaké zajímavosti

23. května 2010 v 20:36 | Christina Jackson |  News
Fanoušci Jacksona mohou strávit noc s jeho osobními věcmi
Zakladatel sbírky memorabilií Michaela Jacksona v japonském Tokiu nabízí možnost jeho fanouškům vyspat se mezi věcmi svého idolu přímo v expozici umístěné v Tokijské věži. Sbírka Neverland Collection tu byla vytvořena jako svatyně k uctění památky popového krále.

Do Tokijské věže, stavby inspirované pařížskou Eiffelovou věží, už zavítalo více než 300.000 lidí od 1. května, kdy tu byla otevřena jediná oficiální výstava o Michaelu Jacksonovi, který zemřel 25. června 2009 ve věku 50 let. Jeho fanoušci mu teď mohou být blíž, alespoň prostřednictvím věcí, kterých se dotýkal. "Ta představa může pro západní kulturu vypadat trochu podivně, ale v Japonsku je tradice být s ostatky a věcmi drahých zesnulých při výročí jejich skonu významným rituálem," říká mluvčí muzea Hirojuki Takamura.

Od neděle se mohou fanoušci postavit do fronty, z níž budou náhodně vybráni ti, kteří budou smět 25. června zůstat v muzeu uprostřed Jacksonovy expozice přes noc. "Možnost strávit výroční den Michaelovy smrti společně s takovými věcmi, jako je oblečení, které nosil, předměty z jeho domu, bezpočet cen a videonahrávek, to by byl nezapomenutelný zážitek," říká Jacksonova fanynka Mamiko Moriiová, která se v neděli určitě postaví do fronty. "Byla jsem na téhle výstavě už osmkrát a pokaždé mám pocit, že jsem se o kousek víc přiblížila Michaelovu odkazu," dodává. Zdroj: idnes.cz
THIS IS IT nominováno na cenu BET
Nominace na výroční 10té ceny BET přinesly příjemné překvapení pro všechny fanoušky. Film 'This is it' byl nominován v kategorii pro nejlepší film. Ceny budou předány 27.6. 2010.
Na cenách BET se v minulosti Michaelovi vzdávala pocta, jako třeba když se tančilo na píseň 'Beat it' s Jamie Foxxem nebo když minulý rok promluvila na cenách Michaelova sestra Janet o tom, jak je pro rodinu jeho ztráta těžká.
Napsal(a) Simon dne 21 May 2010
Dění u Michaelova hrobu
Randy Jackson projevil zájem na tom, aby byla Michaelova hrobka zpřístupněna veřejnosti a tedy fanouškům. Michaelovo tělo je uloženo ve Forest Lawn hřbitově. Přes svůj twitter Randy denně hlásí svojí podporu pro zájmy fanoušků a snaží se aby fanoušci aspoň byli vpuštěni k Michaelovi na den výročí jeho smrti. Problém ale je, že ve hřibtově je uloženo mnoho dalších slavných lidí a jejich rodiny nechtějí aby nebyl kdokoliv vpuštěn do areálu, kde odpočívají jejich příbuzní.
Na závěr fotografie Michaelova hrobu se slunečnicemi.
Napsal(a) Simon dne 21 May 2010
Diana Ross zazpívala na počest Michaela
Michaelova 'adoptivní matka' v době Jackson 5 vzdala Michaelovi hold v MGM Grand Theater z noci z neděle na pondělí. Se svým soul podáním se ujala své písně 'Missing you' a poté Michaelovi 'You are not alone'
Napsal(a) Simon dne 19 May 2010
Jermainova odpověď na otázku, zda-li byl Michael gay
Skupina novinářů zachytili Jermaina Jacksona po příletu na letiště a ihned se na něj sesypali s dotazy. První dotaz, který byl mířen na stav dětí, Jermaine odbyl se slovy, že se právě vrátil a neví jak se věci mají v aktuální chvíli. Poté se ovšem novinář zeptal na nedávnou aféru, kterou vypustil Doktor Arnold Klein, s jeho asistentem. Oba tvrdí, že Michael byl gay.
Jermaine se po dotazu rozčílil a jeho odpověď znela v cenzurované verzi, zhruba takto: ''Arnold Klein? Ať jde do ha...u. To, co říká jsou samý sr...y, Michael NEBYL gay, všecko jsou to krávoviny".

¨
(video od TNZ)
Napsal(a) Simon dne 19 May 2010
Výstava výtvarných děl věnovaná Michaelu Jacksonovi
Výstava výtvarných děl věnovaná Michaelu Jacksonovi spojená se slavnostním galavečerem - Praha, Divadlo Hybernia 25.6. - 29.8.2010

Ve dnech 25.6. - 29.8.2010 v centru Prahy, ve foyeru Divadla Hybernia (naproti Prašné bráně a Obecnímu domu) se bude konat výstava děl profesionálních i amatérských výtvarných umělců a fotografů inspirovaných uměním, osobou a duchovním odkazem M. Jacksona. Výstava bude doplněna faktografickou expozicí, předměty sběratelského zájmu a pracemi dětí ze škol a dětských domovů.

Slavnostní zahájení 25.6. proběhne formou galavečera v hlavním sále divadla, kde vystoupí řada profesionálních i amatérských umělců - zpěváků, hudebníků, tanečníků aj., kteří vzdají hold této mimořádné osobnosti. Na závěr výstavy se dne 29.8. uskuteční dobročinná aukce některých vystavených prací ve prospěch dětí z dětských domovů a další slavnostní představení v duchu MJ a jeho odkazu.

Pokud si přejete se uvedených akcí účastnit aktivně, tj. vystavit kresby, básně nebo jiné příspěvky, případně máte návrh, jak se zapojit do některého ze slavnostních večerů (v průběhu zahajovacího večera bude možné veřejně přednést své krátké vyznání MJ a přinést mu osobní dárek, který se stane součástí výstavy), máte poslední příležitost se neprodleně nahlásit na některý z níže uvedených kontaktů!


Klimaťák

21. května 2010 v 21:31 | Christina Jackson |  Příhody
Čauki, už jsem zpět z kilmatického pobytu alias ze školy v přírodě.První se mi teda vůbec nechtělo jet, ale nakonec to bylo dobré (až na výjimky), že bych tam i zůstala déle než jen 5 dní.
     Jak to probíhalo?
Měli jsme odjezd v 8:15 před školou. Samozdřejmě mě šli rodiče doprovodit.Akorát, že taťka mi udělal už poněkolíkáté pěkný trapas.Pořád: Kristinko, tak se tam měj,..., mával mi... a říkal to docela nahlas!!!Vyjeli jsme teda v 8:30.Jeli jsme asi hodinu a půl, ještě ve strašném lijáku a když měly být ty povodně.Šance v Ostravě byla ůplně plná.Měla jsem docela strach.
     V kolik jsme přijeli na chatu, si už nepamatuju.Jedna holka nám obsadila pokoj pro 3-4, takže jsme měli sprchu, koupelnu a záchod a telku.Pokoje nic moc, ani jídlo, ale nebylo to nejhorší.Šli jsme teda na pokoj, měli jsme číslo 20. Já jsem spala  "u dveří", dvě holky spali na manželské, a jedna na přistýlce.
     Jak probíhaly dny?
Vstávali jsme v 7:15, tak jsem měla budík, ale stejně byla služba, takže nás budili oni.(Já jsem službu naštěstí neměla)Snídaně byla od 8:45, pak jsme měli myslím chvíli volno, a pak čtyři hodiny nějakých předmětů.Škoda jen, že jsme ajinu měli je 2x, protože to byl nej předmět a my máme dobrou učitelku okolo 25 let.Oběd byl ve 12:30, a pak od 13 do 14 hod jsme měli volno.Pak byl až do 17 hod nějaký program, co učitelé vymysleli.(Jednou jsme byli venku, protože trochu přestalo pršet).V 18 hod byla večere (teplá), jinak se tam pil pořád čaj.Jeden den jsme byli rozděleni do šesti skupin ( i se třídou 1A8) po 10, a dělali různé soutěže. Od 19:00 jsme si vymýšleli program a pak byla diskotéka!!!!!!To bylo asi to nej na pobytu, jeden kluk, co to tam pouštěl, tak ví (vlastně celá třída), že poslouchám Michaela, tak mi pustil 1.noc Thriller, 2.Billie Jean a 3.Thriller a Billie Jean, pařili jsem do 21:30, ale poslední noc do 22:30.S klukem jsem tančila 2x.Zrovna s blbcama, protože měli sázku, tak tančili skoro s každým.A taky učitelé tančili:-D

     Pustevny
Ve čtvrtek jsme byli na celodenním výletě na pustevnách, sice se mi nechtělo, ale nebylo špatné, vyšli jsme v 9 hod a vrátili se  kolem třetí.

      Návrat
Vrátili jsme se kolem 14hod, když zrovna svítilo slunko, a přijeli do Ostravy, kde bylo hnusně, v autobuse jsme si ještě zaspívali písničku Hallelujah.Pak přišel taťka a udělal mi pěkný trapas.Zařval: "Ahoj Kristinko, tak jak ses měla?, pojď mi dát pus.."!!!!!A to bylo před celou školou!!!!!!Tak jsem teda na spolužáky napsala, že to je nějaká cizí osoba a že to není můj příbuzný!!!!
   No, nenaštvalo by vás to?

Murray tvrdí: Byla to sebevražda!!

17. května 2010 v 16:12 | Christina Jackson |  News
Zdroj: mjjf
Michaelův doktor smrt se všemožně snaží uniknout odsouzení. Teď přišel s neuvěřitelnou teorií že Michael si vlastně propofol píchnul sám. Murrayův obhájce argumentuje tím, že doktor podal Michaelovi jen běžnou dávku propofolu (osminu lahvičky). Král popu prý potom pomalu a klidně usnul. O hodinu později, kolem poledne, prý Murray na dvě minuty opustil ložnici, aby si zašel na toaletu.  V té době se údajně Michael vzbudil.
Předtím si vzal pilulky s extrémně vysokým obsahem kofeinu a efredrinu (tento stimulant je v USA zakázaný) a celé hodiny se marně pokoušel usnout. Proto prý Michael sáhl po ampuli s Propofolem na svém nočním stolku. Vpíchl si příliš vysokou dávku, a tím vyvolal zástavu srdce. Když se pak Murray do pokoje vrátil, Michael už ležel bez známek života s otevřenýma očima a rozšířenými zorničkami. Podle vlastní výpovědi lékař neprodleně začal s resuscitací srdce, ale už bez úspěchu..

Michaelova rodina i fanoušci zuří. Nikdy předtím se neobjevila teorie o sebevraždě. Většině lidí je jasně, že tvrzení o sebevraždě je jen šikovným tahem, který má Murraye zachránit před tvrdým odsouzením. Jermaine říká: "To je nejnestydatější lež všech dob!" Jenomže je tady jeden obrovský problém: Murrayovo tvrzení se dá těžko vyvrátit. Pokud Murrayovi jeho lstivá strategie vyjde, budou porotci před soudem určitě pochybovat o jeho vině.

Zahajuji Anglický Slovní fotbal!

16. května 2010 v 15:25 | Christina Jackson |  Soutěže, bleskovky...
Takže, ještě jednou žádám o hlásky:
Takže, nepište sem reklamy, ani nic jiného, jenom slovo...
Každý další začne písmenem z předchozího slova(anglicky):

Začínám slovem Earth....
Takže teď bude na h...

Michael jako Willi Wonka

16. května 2010 v 14:45 | Christina Jackson |  ♪ Michael Jackson ♪
Takže bych chtěla všem říct, že tu týden nebudu, protože jednu na pitomej klimaťák, doufám, že si mě nesmažete:-D, jinak pořád potřebuju hlásky, kdyžtak v článku pod je více informací., tady je ta adresa: http://hobitka1234.blog.cz/1005/sons-1-kolo

tady ta animka:-super:-D


Prosím hlásky!!!+Michaelovo oblečení

16. května 2010 v 11:51 | Christina Jackson |  Soutěže, bleskovky...
Jsem v další soutěži, a moc bych to chtěla vyhrát.Klidně vám udělám i ceny, ale teď jedu na Klimaťák, takže někdy jindy, ale fakt nevím kdy, stačí jen napsat, že jste hlásli!Jsem tam jako Christina Jackson s Michaelem, děkuju, oplatím!!!!

http://hobitka1234.blog.cz/1005/sons-1-kolo
není boží??


Rozhovor s Michaelem, 1977

12. května 2010 v 7:53 ♪ Michael Jackson ♪
Zdroj:


Žena: Tady Diana Ross.
Muž: Je tam Michael? Kde je Michael? Pojď sem. Ahoj, Michaele, pojď sem, pojď. Jak se máš?
Michael: Sem si mám sednout?
Žena: Ahoj, to je Michael Jackson, ráda tě vidím.
Muž: Michael právě dokončil natáčení filmu The Wiz.
Žena: Byl to pro tebe dlouhý den?
Michael: Myslíte dnes? Ne, právě jsme dokončili film, tak relaxujeme.
Žena: Takže se poflakuješ?
Michael: Ano, do večera. Máme vystoupení, je tam hodně disko věcí, ty nemám rád. 
Žena: Proč?
Michael: Procestoval jsem svět a je to o pocitech. Je to zajímavé, upřímné.
Žena: Lidé se starají?
Michael: Ano, velmi hezky. Jsou to moji oblíbení lidé, jsou skuteční přátelé a jsou upřímní a to mám rád.
Žena: Kdy jsi se poprvé dozvěděl o studiu 255?
Michael: Mmmmm, hmm, nevím.
Žena: Když jsi poprvé viděl studio, vešel do něj?
Michael: To byly dobré časy, můžeš tu utéct.
Muž: Je tu dobré prostředí na práci, můžeš od všeho utéct. Můžeš tu utéct od všech starostí, které máš v reálném světě, vypustíš je. Přijdeš sem, jsi sám sebou, tancuješ. Jednou jsem sem přišel a našel Michaela, jak tancuje, byl jako hvězda, lidé by klidně zaplatili 100 dolarů, jen aby ho mohli vidět. Občas to tu je jako na velké party.
Žena: Michaele, vypadá to, že tancuješ abys žil, je to i tanec pro zábavu?
Michael: Ano, jsi při něm svobodný. Někdy děláš věci, protože musíš, jako stejné pohyby na vystoupení každou noc, když tancuješ, stačí změnit pohyb, jsi svobodný. Když tancuješ, prostě to necháš plynout.
Žena: To je šílené.
Michael: Ne to není. Je zábava tančit a je zábava pozorovat lidi, jdeš okolo a vidíš, jak se pohybují, co dělají, je to úžasné.
Žena: Pozoruješ někdy lidi, jako oni pozorují Tebe?
Michael: Ano, to je pravda, je to jako show. Vidíš ty lidi, jejich vášeň, je to velmi hezké.
Žena: Řekni mi víc o tvé práci tady.
Michael: Je to ve smyslu úniku z reality. Je to o dnešku, sci-fi, jako je třeba Star Wars. Myslím tím, zaplatíš 2 dolary a jsi v té raketě.
Žena: Tomu nerozumím, jsi Michael Jackson, před čím utíkáš?
Michael: Není to útěk, prostě změnit pohled na věc.
Muž: Hodně lidí, kteří jsou poznatelní, se snaží utéct z reality.

Hezůůů

11. května 2010 v 14:26 | Christina Jackson |  Gallery
To je fakt povedená fotečka, jak se tak Majký sladce kouká:-D


Noty Michaelových písní!+Výstava

10. května 2010 v 12:00 | Christina Jackson |  Příhody
Supééér!!Jedno mé sbéé jsem požádala o noty MJJ, protože hraju na keyboard, tak proč toho nevyužít a ještě k tomu jsou ty melodie boží!!!!Strašně moc ti děkuju za 21 krásných songů!!!!!!

Takže, v sobotu byla v Darkově (myslím) výstava psů.Jak už asi víte, tak mám psa-maďarskou ohařku Báru-tak jsme s ní šli na výstavu.Jak jsem byli někde před měsícem, tak jsem dostali Výbornou 2-mohlo to být lepší, kdyby ji taťka provázel trochu lépe, aby mu neskákala-, ale bylo to zatím nejlepší ocenění.
    Tentokrát jsem Barču prováděla já-mě neskákala-, ale hned mi ten protivný polák řekl, že je tlustá, tak se pak na ni už nedíval, jenom napsal..., výborné zadní končetiny...., není ve vystavní kondici...A dostali jsme jen Velmi dobrá, ale přitom byla nejhezčí, některé fenky měly divnou hlavu..Stejně je Baruška hezká!


Michael mi říkal Helína, vzpomíná Češka na 3 měsíce s králem popu

9. května 2010 v 19:36 | Christina Jackson |  ♪ Michael Jackson ♪

Jako jediná Češka pronikla na delší čas do soukromí zesnulého krále popu Michaela Jacksona. Rodačka z Prostějova, výtvarnice Helena Kadlčíková, prožila tři měsíce na jeho pohádkovém ranči Neverland. S Jacksonem si povídali o umění, večeřeli spolu a hrála si s jeho dětmi. Svůj příběh, který se teď vůbec poprvé dostává do médií, svěřila magazínu Práva.

Helena Kadlčíková s popovou hvězdou
Že zrovna česká malířka portrétovala krále popu a žila s ním celé týdny pod jednou střechou, vypadá tak trochu jako pohádkové sci-fi. Jak k tomu vlastně mohlo dojít?
"Nic jednoduchého to rozhodně nebylo," tvrdí Helena Kadlčíková. Její cesta do sídla slavného zpěváka začala v roce 2001. V první fázi bylo třeba nějak dostat ukázky Heleniných obrazů, které pro zpěváka jako jeho fanynka namalovala, do jeho hotelového pokoje v Londýně. To se po nějaké době dohadování s bodyguardy povedlo a Michael naštěstí zareagoval kladně - chtěl autorku poznat osobně.
Helena se s ním skutečně sešla a Jackson si objednal další obrazy. Česká výtvarnice měla ovšem jednu podmínku - nechtěla peníze, chtěla jet na Neverland ranč. Zpěvák kupodivu nebyl proti. Na kus papíru jí napsal pod jménem Petr Pan kontakt na sebe a svou asistentku Evvy Tavaszi. Než si ale Helena začala balit kufry, uběhly dva roky.
"Bylo dost náročné všechno dohodnout. Musela jsem všechny stále uhánět.
Problém byl i s vízem.
Michael mi sice poslal faxem zvací dopis, který podepsal, ale potřebovala jsem ještě něco, aby mi na velvyslanectví uvěřili. Proto jsem za ním v roce 2002 jela do Berlína, kde byl zrovna na návštěvě, abych se s ním mohla vyfotit," vypravuje pětatřicetiletá výtvarnice.
Berlínské fotky předložila v Praze úředníkům. Nejprve se sice tvářili nedůvěřivě, ale razítko do pasu nakonec dostala bez problémů. Michaela měla pozdravovat. Že se do Neverlandu opravdu podívá, začala věřit v okamžiku, kdy jí domů přišla od Jacksona letenka do Kalifornie. Měla slíbených čtrnáct dní pobytu, nakonec zůstala tři měsíce.

Do pohádky vedla zlatá brána

Začátkem září odletěla z pražského letiště v Ruzyni i s dárkem pro krále popu - knížkou o českých hradech a zámcích. V Los Angeles na ni čekala limuzína s řidičem, která ji odvezla na ranč poblíž městečka Los Olivos.
"Vůbec nevíte, do čeho jdete, nevíte, co se bude dít. Najednou se otevře brána, u které si vás zapíšou do seznamu a podepíšete smlouvu, že nebudete fotit a vynášet žádné informace. Pak projedete ještě jednou bránou, tou zlatou, kde již hraje hudba, a to už ve vás začne stoupat napětí, adrenalin," popisuje Helena cestu do sídla Neverland, kam se Jackson nastěhoval v roce 1988.

Po příjezdu ji usadili v obýváku v hlavní budově. Byl plný starožitností a soch, působil ale domácky. Po chvíli ji místní zaměstnanec doprovodil do jednoho ze čtyř hostinských apartmánů.

Chvílemi nevěděl, která bije

Ačkoli má ranč více než tisíc hektarů, budovy pro hosty se nacházely pouhých dvacet metrů od domu, kde bydlel Michael se svými dětmi. Vchod byl chráněn kódem, který Heleně později prozradili. Jackson bydlel v privátním pravém křídle. "Tam jsem také mohla chodit, ale bylo mi to hloupé," říká Helena, jež si užívala svého luxusního domku pro hosty.
"Byl v rustikálním stylu. Dalo by se to přirovnat k nějakému prezidentskému apartmá," říká.
České výtvarnici Heleně Kadlčíkové zůstaly pouze dva obrazy s Michaelem Jacksonem. Jeden z nich nazvala Afrika, druhý s portréty známých tváří nedokončila. Ostatní svá díla prodala.
České výtvarnici Heleně Kadlčíkové zůstaly pouze dva obrazy s Michaelem Jacksonem. Jeden z nich nazvala Afrika, druhý s portréty známých tváří nedokončila. Ostatní svá díla prodala.

I když ji Michael při příjezdu nevítal, vynahradil jí to hned první večer. Dobýval se k ní a hledal svého známého, se kterým měl druhý den odjíždět na tři dny do Kanady.
"Už jsem skoro spala, když slyším, že se někdo snaží dostat do mého pokoje. Byl to Michael. Tak mu říkám, že to jsem já. On chudák vůbec nevěděl, která bije. Začalo se to řešit, pak odešel do vedlejšího apartmá. Za hodinu zvoní telefon, a zase Michael, jestli je tam Peter. Tak říkám, že ne, že je přece ve vedlejším domku," říká s úsměvem o svém zážitku Helena.
Po Jacksonově návratu z Kanady Helena konečně mohla začít malovat. "Poslal mi fotky svých dětí Prince I., Paris a Prince II., které sám nafotil, abych podle nich namalovala jejich portréty. Dal mi volnou ruku, jen mi řekl, ať tam namaluju světlušky. Trvalo ale skoro tři týdny, než se ke mně dostaly. Musely se totiž vyřešit nějaké právní záležitosti - v tu dobu veřejnost ještě nevěděla, jak jeho děti vypadají," vypráví výtvarnice, která k práci dostala od zpěváka veškeré malířské vybavení.
Za dobu svého pobytu dokončila tři obrazy, jež si Michael potom nechal.
Čas, kdy nestála u malířského stojanu, si Helena krátila různě. Půjčeným autem, které jí přistavili a natankovali přímo v Neverlandu, nebo ve voze s řidičem vyjížděla na výlety za hranice rozlehlého sídla. Podívala se do Santa Barbary, vyzkoušela kolotoče v Jacksonově zábavním parku, navštívila jeho soukromé zoo i nahrávací studio. Někdy jí dělal společnost i sám Jackson, někdy jen jeho děti nebo bratranci.
Foto popis| << České výtvarnici Heleně Kadlčíkové zůstaly pouze dva obrazy s Michaelem Jacksonem. Jeden z nich nazvala Afrika, druhý s portréty známých tváří nedokončila. Ostatní svá díla prodala.
Obraz s portréty známých tváří Kadlčíková nedokončila.
"Jezdili jsme společně na čtyřkolkách. Taky nás Michael svezl autem, ale skončili jsme jedním kolem v záhonu. Bylo tam i kino, do kterého jsme chodili na promítání filmů. Ráno bylo pokaždé v kuchyni na nástěnce napsáno, co se bude večer v kině hrát," vzpomíná na tamní zábavu Helena.

V kuchyni to žilo

Právě kuchyně byla podle jejích slov hlavním centrem Neverlandu. Tady všichni společně jedli, diskutovali, dívali se na televizi, spřádali plány na den.
"Ráno se vstávalo kolem desáté, pak se šlo do kuchyně na snídani. Michael si většinou nechal donést jídlo na pokoj. Někdy si ráno dával sklenici takového zeleného nápoje, něco velmi zdravého, jednou jsem to taky zkusila. No, moc dobré to zrovna nebylo. Jinak jedl to, co všichni ostatní."
Helena snídala většinou s jeho dětmi - dopřát si mohla doslova cokoli, na co jí přišla chuť. Od teplých anglických snídaní přes spousty druhů pečiva, cornflakes až po nepřeberné množství ovoce.
"Pak se šly děti učit, odpoledne si hrály s Michaelem. K večeři bylo na výběr ze čtyř jídel. Ačkoli se o Michaelovi často tvrdilo, že je vegetarián, masu, například krocaním burgerům, se rozhodně nijak nevyhýbal.
Portréty Jacksonových dětí, které vznikly na Neverlandu, malovala podle jejich fotografií. Zde Paris (12) a Prince Michael I. (13).
Portréty Jacksonových dětí.
V kuchyni bylo pořád několik kuchařů, takže když měl někdo hlad, mohl si říct, aby něco uvařili. Nebo si už připravené jídlo prostě ohřál v mikrovlnce," popisuje denní koloběh prostějovská rodačka.

V pyžamu chodil celý den

Jacksona vídala prakticky každý den. Většinou chodil v pyžamu. "Používal hodně silný parfém, a tak jsem vždycky věděla, že se blíží nebo kde zrovna je. Když se pralo oblečení, věděla jsem, že se zrovna moje prádlo pralo s jeho, protože bylo stále cítit jeho vůní," říká Helena.
Šance zůstat s králem popu chvilku o samotě byla minimální - vždy s ním někdo byl. Přesto Helena několik takových setkání zažila. "Párkrát jsme se spolu sešli v jeho knihovně. Povídali jsme si o umění. O obrazech, které jsem malovala. Michael měl rád klasiku, abstrakce se mu příliš nelíbila. Často také mluvil o své první manželce Lise M. Presley. Bylo znát, že k ní má stále nějaký vztah," líčí své pocity a dodává, že Jackson byl vzdělaný, citlivý člověk s velkým smyslem pro humor, který nedovedl nikomu říci ne.
"Neustále měl nějaké průpovídky. Oslovoval mě Helína. Neříkal to, ale spíš zpíval. Mě to přivádělo do rozpaků a on mi to dělal naschvál. Když jsem měla na Neverlandu narozeniny, upekli mi dort. Dort do rána zmizel a Michael se příští den potutelně usmíval." Pro ni byl slavný zpěvák prostě jen Michael.

Policie rozřezávala knihy i dětské hračky

V Neverlandu, kde neustále hrála nějaká hudba nebo tam bylo ze skrytých reproduktorů umístěných na stromech slyšet ptačí zpěv, Helena potkala i Jacksonovu matku a americkou zpěvačku a herečku Lisu Minelliovou. "Dávala jsem si zrovna kafe v kuchyni, Michael seděl vedle, když přišla Lisa. Hned mi ji začal představovat, já z toho byla úplně zmatená.
Nakonec jsem byla celý den s její asistentkou a se psem, kterého Lisa v té době měla.
Michael se ho totiž bál," vysvětluje Helena.
V posledním měsíci jejího pobytu odjel Jackson i s dětmi do Las Vegas. Tehdy ho viděla v Neverlandu naposledy.
"Když odjel, byla tam docela nuda, těšila jsem se, až přijede. Toho jsem se už nedočkala," konstatuje.
Helenin pobyt přerušila policejní razie v Jacksonově sídle, po níž následoval vleklý soudní proces. V něm byl zpěvák obviněn ze sexuálního zneužívání dětí.
Policisté vtrhli na ranč týden před jejím odjezdem. "Často tam lítaly vrtulníky, ze kterých si lidé fotili ranč. Tenkrát ráno jsem taky slyšela helikoptéru, a z ní nějaký člověk cosi křičel do tlampače. Nikdo z Neverlandu nevěděl, co se stalo. Všichni byli v šoku. Zanedlouho tam přišla spousta policistů, kteří dětem rozřezávali hračky, Michaelovi jeho staré knihy, rozbíjeli věci. Vypadalo to, že to dělají naschvál. Vlezli i do mého pokoje a kladli mi různé otázky," popisuje Helena dramatické chvíle, jejichž dozvuky plnily první stránky novin po mnoho týdnů. Z procesu nakonec vyšel zpěvák v roce 2005 jako nevinný.
"Večer jsme si pak sedli v kuchyni k televizi a zjišťovali, co se vlastně děje. Několik dní nato, začátkem prosince, jsem odjela. Říkali, že si tam můžu nechat klidně nějaké věci, že v lednu se určitě vrátím," dodává Helena. Nestalo se. Zpěvák se po skončení soudního procesu z ranče odstěhoval.
Michaela viděla Helena znovu až za tři roky v Londýně. Vybral si další obrazy, které pro něj mezitím vytvořila, ale o předání se měli dohodnout na další schůzce. K té však již nedošlo. Loni 25. června zemřel na předávkování léky.

Návštěvnost přes 5000!!!

8. května 2010 v 21:12 | Christina Jackson |  Příhody
Takže zase mocinky děkuju za takovou návštěvnost, je fakt obrovská!!!Díky moc, že sem chodíte, jinak by se mi o tom ani nezdálo, děkujííí!!!

TOPlist


Click for a larger view