Nečtěte bulváry! Jsou k Jen lži pomluvy!


Březen 2011

Liz Taylor zemřela

28. března 2011 v 12:35 | Christina Jackson |  News
Zemřela Elizabeth Taylor, nejlepší Michaelova přítelkyně
Taylorová se narodila v Londýně 27. února 1932, ale její rodiče byli Američané. Kvůli válce se pak přesunuli do Los Angeles. Taylorová hrála v desítkách filmů a byla slavná hlavně v 50. a 60. letech.

V deseti se poprvé objevila před kamerou ve filmu There's One Born Every Minute. Z tohoto odobí je ale známější dojemný příběh Lassie se vrací. K dalším raným filmům patří Jana Eyrová a Bílé útesy doverské.

V patnácti již byla hvězdou a točila jeden film za druhým, např. Obr, Kočka na rozpálené plechové střeše a Raintree County. Prvního Oscara dostala za roli prostitutky ve filmu Telefon Butterfield 8.

V roce 1963 přišel trhák Kleopatra. Na svou dobu to byl neskutečně drahý projekt, jen její honorář dělal milión dolarů, což bylo tehdy mnohem více než dnes. A zanedlouho natočila i druhý nejuznávanější snímek - Kdo se bojí Virginie Woolfové, za který si naprosto zaslouženě odnesla Oscara.

Poté přišly ještě další desítky filmů a seriálů, ale její kariéra už stejně nezvratně upadala. Dostávala stále menší role a namočila se i do několika ostudných propadáků.

Taylorová se mnohokrát vdala a zase rozvedla. Kromě toho se bulvár vždy zajímal o její zvláštní, ale pravděpodobně velmi upřímné přátelství s věčným dítětem Michaelem Jacksonem. Byla možná jeho jedinou skutečnou přítelkyní. Angažovala se také v charitě a zejména v boji proti AIDS.


Click for a larger view