Nečtěte bulváry! Jsou k Jen lži pomluvy!


Leden 2012

Michaelovy Kresby

24. ledna 2012 v 9:00 | Christina Jackson (zdroj:hanylen.blog.cz) |  ♪ Michael Jackson ♪

Ahojky,je tu další nádherný článek. Určitě všichni víte, že MJ byl určitě taky velice nadaný malíř! Prostě shrňme to- Byl to ve svém oboru GENIUS!

Michael Jackson kreslil rád a některé z jeho skic se dostaly na veřejnost. Je znát, že je nadaný i po této stránce. Ke kreslení jej kdysi přivedla Diana Ross. Michael vypráví: "Když jsme se přestěhovali do Kalifornie, bydleli jsme u ní víc jak rok." (Než rodiče vyměnili dům v Gary za vhodný dům v Kaliforni) (...) "Bylo to důležité období mého života, protože Diana milovala umění a snažila se ho zpřístupnit i pro mě. Nelitovala času a já se od ní hodně naučil. Skoro každý den jsme šli ven, jen my dva, koupili jsme tužky a barvy a malovali. Když jsme nemalovali, chodili jsme do muzeí. To ona mi ukázala díla největších malířů, jako byli Michelangelo nebo Degas. Byl to počátek mého celoživotního zájmu o umění."
ObrázekObrázekObrázek
M.L. King od Michaela Jacksona
Vlastní karikatury
CH. Chaplin, kterého Michael obdivoval
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Galerie ukáže Michaela jako výtvarníka

23. ledna 2012 v 11:43 | Christina Jackson |  ♪ Michael Jackson ♪

Galerie ukáže Michaela jako výtvarníka


V pražské galerii Dvorak sec contemporary začíná výstava čtyřiceti uměleckých děl předních světových hudebníků. Expozice s názvem The Art of Hard Rock: Pocta Praze například nabídne kresbu od Jimiho Morrisona, masku z dílny Iron Maiden nebo kombinovanou techniku od Ringo Starra. Dále se zde zájemci seznámí například s dosud nevystavovanými díly od Michaela Jacksona, Franka Zappy, Alice Coopera, Lou Reeda a skupin Marillion či Ugly Kid Joe.

Výstava bude otevřena do 17. února, vstup je zdarma. Expozice The Art of Hard Rock: Pocta Praze podle organizátorů dokazuje, že mezi hudebníky je mnoho jedinců s dalším uměleckým nadáním. Někteří z nich získali i výtvarné vzdělání jako například Freddie Mercury z Queen, Ronnie Wood z Rolling Stones nebo Peter Townshendem z The Who, absolventi umělecké Ealling College of Art v Londýně. Peter Gabriel z Genesis se zase podílel na výrobě koncertních kostýmů. Zdroj: lidovky.cz

ME: Já doufám, že se tam nějak s rodinkou nebo alespoň s mamkou dostanu, je úžasné vidět MJ´s obrazy :-D


Click for a larger view